Mano tėvynė – prie jo širdies

Mano tėvynė – prie jo širdies | Gabriela Eleonora Mol-Basanavičienė

Atsisiųsti knygą Mano tėvynė – prie jo širdies pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

 • Išleidimo metai: 2009
 • Formatas: 15×22, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 327
 • ISBN ar kodas: 9786094250187


 • Mano tėvynė – prie jo širdies.pdf
  Mano tėvynė – prie jo širdies.epub
  Mano tėvynė – prie jo širdies.mobi


  Mano tėvynė – prie jo širdies pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Mano tėvynė – prie jo širdies pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Mano tėvynė – prie jo širdies knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Mano tėvynė – prie jo širdies pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Mano tėvynė – prie jo širdies aprašymas

  Aprašymas

  Pirmąkart lietuviškai išleidžiamas, iš vokiečių kalbos išverstas Gabrielos Eleonoros Mol-Basanavičienės, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, tautos patriarcho Jono Basanavičiaus žmonos, dienoraštis ir laiškai – tai puiki galimybė rekonstruoti nelabai žinomą ir pažįstamą Jono Basanavičiaus gyvenimo tarpsnį.

  Knygoje Mano tėvynė – prie jo širdies”publikuojami Basanavičienės tekstai, parašyti 1883-1890 metais (greta vokiškojo originalo pateikiamas lietuviškas vertimas). Šis laikotarpis rėmina ir apima visą J. Basanavičiaus santuokinį gyvenimą: 1883 metų rudenį Prahoje jis susipažįsta su savo būsimąja žmona Ele, kurią veda 1884 m. balandžio 15 d. Vienoje. Po beveik penkerių santuokos metų, 1889 m. vasario 28 d. Gabriela Eleonora Mol-Basanavičienė, pralaimėjusi kovą su džiova, miršta Lomo mieste, Bulgarijoje.

  Kaip teigia knygos “Mano tėvynė – prie jo širdies” sudarytojas ir vertėjas Vaidas Šeferis, “šis leidinys buvo sumanytas kaip bandymas praturtinti biografinės literatūros apie Joną Basanavičių fondą. Tačiau gilinantis į sukauptą archyvinę medžiagą, ėmė vis labiau ryškėti iki šiol niekieno netyrinėti klodai – Basanavičiaus žmonos Gabrielos Eleonoros Mol portretas ir jos šeimos istorija. Turima medžiaga buvo tokia iškalbinga ir įdomi, kad susidomėjimas Basanavičienės asmenybe ir kilme pamažu nustelbė pirminį sumanymą.”

  Leave a Reply