Vilniaus Žemutinė pilis XIV a.- XIX a. pradžioje

Vilniaus Žemutinė pilis XIV a.- XIX a. pradžioje |

Atsisiųsti knygą Vilniaus Žemutinė pilis XIV a.- XIX a. pradžioje pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Pilių tyrimo centras “Lietuvos pilys”

 • Išleidimo metai: 2006
 • Puslapių skaičius: 455
 • ISBN ar kodas: 9986-9071-4-4


 • Vilniaus Žemutinė pilis XIV a.- XIX a. pradžioje.pdf
  Vilniaus Žemutinė pilis XIV a.- XIX a. pradžioje.epub
  Vilniaus Žemutinė pilis XIV a.- XIX a. pradžioje.mobi


  Vilniaus Žemutinė pilis XIV a.- XIX a. pradžioje pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Vilniaus Žemutinė pilis XIV a.- XIX a. pradžioje pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Vilniaus Žemutinė pilis XIV a.- XIX a. pradžioje knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Vilniaus Žemutinė pilis XIV a.- XIX a. pradžioje pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Vilniaus Žemutinė pilis XIV a.- XIX a. pradžioje aprašymas

  Aprašymas

  Leidinys “Vilniaus Žemutinė pilis XIV a.- XIX a. pradžioje” yra dvylikos autorių kolektyvo dvejus su pusę metų trukusių duomenų apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (toliau – LDK) valdovų rūmus ir visą Vilniaus Žemutinės pilies kompleksą paieškų rezultatas. Tai savotiška 2002–2004 m. Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“ ir Lietuvos istorijos instituto darbuotojų vykdytų nuoseklių rašytinių šaltinių bei ikonografijos minėta tematika paieškų ataskaita. Šaltinių paieškos, jų apibendrinimai buvo atliekami jau prasidėjus Valdovų rūmų atkūrimo darbams, tad pateikiamas leidinys kaip tik atspindi turimų žinių apie šį vieną reikšmingesnių Lietuvos paveldo objektų jo atkūrimo metu išsamumą. Dauguma čia skelbiamų tekstų dar nebuvo įtraukti į mokslinę apyvartą, leidinyje publikuojami pirmą kartą, nedidelę dalį sudaro jau gerai žinomi, atskirais atvejais ne sykį skelbti istoriniai šaltiniai.

  Leidinyje keliami du pagrindiniai tikslai. Dominuoja taikomasis aspektas – surinktos žinios apie rūmų ir komplekso plėtrą, Žygimanto Augusto laikais ir XVII a. pradžioje vykdytas statybas, naudotas medžiagas, atskiras interjero detales ir pan. patarnaus rūmų atkūrimo darbuose. Ruošiant ekspoziciją ir vėliau pritaikant atkurtus rūmus pravers surinkti duomenys apie gyvenimo ritmą, pilies pareigūnus, bendrą sociokultūrinę aplinką. Taip naujos žinios, apibendrinimai turėtų svariai prisidėti prie pagrindinio Lietuvos tūkstantmečio programos projekto – tikslesnio Valdovų rūmų atkūrimo ir jų pritaikymo. Leidinys turi ir mokslinę reikšmę: daugeliu atveju skelbiami visiškai nauji, istoriografijai nežinomi istoriniai šaltiniai, taip pat pagal juos parengti įvadiniai mokslininkų straipsniai. Leidinyje skaitytojas ras nemažai mokslinių naujienų ir naujų įžvalgų. Visa tai atskleidžia sudėtingą ir neretai prieštaringą Valdovų rūmų likimą, taip pat prideda prie bendrųjų Lietuvos sostinės, LDK, jos politinė, socialinės ar kultūrinės raidos problemų tikslinimo ir sprendimo.

  Leave a Reply